KOOPGIDS
Eénstaps versus tweestaps PET-flessenproductie: welk proces is het meest geschikt voor uw bedrijf?
De keuze tussen een éénstaps- of tweestaps-PET-flessenproductie bepaalt uw investeringskosten, energiekosten, afkeuringspercentage en de maximale productkwaliteit voor het komende decennium. Voor Koreaanse fabrieken die 3 tot 30 miljoen flessen per jaar produceren, is het antwoord bijna altijd éénstaps – maar we zullen precies uitleggen waarom, met concrete cijfers over energieverbruik, afkeuringen, benodigde vloeroppervlakte en kostprijs per eenheid.
In deze handleiding
- Wat is het verschil? Kort overzicht
- Het tweestappenproces uitgelegd
- Het éénstaps proces uitgelegd
- Energieverbruik: Tweetrapsverwarming tweemaal
- Vergelijking van het afwijzingspercentage
- Vloeroppervlakte-economie
- Berekening van kapitaalkosten versus operationele kosten
- Wanneer Two-Step nog steeds zinvol is
- Wanneer één stap beslissend is
- Vergelijking van het rendement op investering (ROI) van echte Koreaanse fabrieken
- De overstap maken: waar moet je rekening mee houden?
- Conclusie
1. Wat is het verschil? Kort overzicht
Het fundamentele architectonische verschil in de productie van PET-flessen zit hem in de vraag of het spuitgieten en blazen op dezelfde geïntegreerde machine plaatsvindt of op twee aparte machines. Bij een eenstaps productie blijft de voorvorm continu op een kernstaaf zitten, van spuitgieten tot blazen, met behulp van restwarmte en een enkel geïntegreerd besturingssysteem. Bij een tweestaps productie worden de voorvormen op een aparte spuitgietlijn geproduceerd, waarna ze dagen of weken worden verzonden of opgeslagen. Vervolgens worden ze opnieuw verwarmd op een aparte opwarm- en blaasmachine voor de uiteindelijke flesvorming.
Voor Koreaanse verpakkingsfabrieken die tussen de 3 en 30 miljoen flessen per jaar produceren – wat neerkomt op de overgrote meerderheid van regionale drankenbottelaars, cosmetica-afvullers, farmaceutische verpakkingsbedrijven en producenten van potten voor contact met levensmiddelen – wijst het antwoord bijna altijd naar éénstapsverpakking. De economische voordelen zijn zo duidelijk dat de meeste Koreaanse afvullers die beide processen evalueerden tijdens de investeringsronde van 2018-2022, kozen voor éénstapsverpakking. Degenen die voor tweestapsverpakkingen kozen, overwegen nu vaak om over te stappen op tweestapsverpakkingen, omdat hun verouderde injectielijnen voor voorvormen het einde van hun levensduur naderen. Deze gids legt precies uit waarom éénstapsverpakkingen zo'n sterke optie zijn, met concrete gegevens over energieverbruik, afkeurpercentages, benodigde vloeroppervlakte en totale eigendomskosten.

De enige uitzondering waarbij de tweestapsmethode nog steeds de voorkeur geniet, is bij extreem grote productievolumes van meer dan circa 50 miljoen flessen per jaar van één productvariant. Dit is typisch het geval bij het afvullen van megavolumes voor wereldwijde drankmerken, waar de kosten per eenheid voor de productie van aparte voorvormen de voordelen van een geïntegreerde cyclus bij de eenstapsmethode overtreffen. Deze operationele schaal is zeldzaam in Korea en Oost-Azië, afgezien van een handvol multinationale drankbottelaars; voor de Koreaanse mkb-verpakkingsindustrie is de eenstapsmethode in vrijwel elk productiescenario de juiste oplossing.
2. Het tweestappenproces uitgelegd
Bij de tweestaps productie van PET-flessen worden het spuitgieten van de voorvorm en het blazen van de fles gescheiden in twee afzonderlijke productieprocessen, die vaak in verschillende fabrieken plaatsvinden en waarbij de flessen dagen tot weken worden opgeslagen.
Stap 1: Voer de injectie uit. Een speciaal ontworpen spuitgietmachine voor voorvormen produceert voorvormen met een groot aantal holtes (doorgaans 72 tot 144 holtes per injectie voor dranken) met snelle cyclustijden van 8 tot 12 seconden. De machine is exclusief geoptimaliseerd voor de productie van voorvormen, met grote klemeenheden die de zeer grote matrijzen met meerdere holtes aankunnen. De voorvormen worden uitgeworpen, afgekoeld tot omgevingstemperatuur en doorgaans verpakt in grote dozen (gaylord boxes) of octabins voor verzending of opslag.
Tussenopslag. Voorvormen liggen dagen tot weken in magazijnen opgeslagen tussen de productie en het blazen. Goed georganiseerde tweestapsprocessen controleren de omgevingsvochtigheid en -temperatuur tijdens de opslag om vochtopname door de voorvormen te minimaliseren, maar deze controle is niet perfect en enige vochtopname is onvermijdelijk. Koreaanse fabrieken die actief zijn tijdens de vochtige zomermaanden (de gemiddelde relatieve luchtvochtigheid in Seoul ligt tussen de 75 en 85 procent van juni tot en met september) ondervinden met name tijdens de piekproductie problemen met vochtopname.
Stap 2: Opnieuw opwarmen en uitblazen. De voorvormen komen in een opwarm-blaasmachine terecht, waar infraroodverwarmers ze van omgevingstemperatuur weer opwarmen tot de gewenste blaastemperatuur (ongeveer 95 tot 115 graden Celsius voor standaard PET). De opgewarmde voorvormen worden vervolgens naar blaasstations getransporteerd, waar ze met hogedruklucht tegen de matrijswanden worden geblazen om de uiteindelijke flessen te vormen. Een typische cyclus van twee stappen voor opwarmen en blazen duurt 12 tot 20 seconden per fles, afhankelijk van het aantal matrijsopeningen en het flesvolume.
3. Het éénstaps proces uitgelegd
Eénstaps productie integreert injectie en blazen in één machine met een roterende carrousel die de voorvorm door opeenvolgende stations transporteert. De voorvorm verlaat de machine nooit tussen injectie en blazen, maar blijft continu op de kernstaaf zitten tijdens het hele proces, van injectie naar thermische conditionering, rekblazen en afvoer, zoals gedetailleerd beschreven in onze handleiding. Hoe ISBM werkt: technische handleiding.
Het belangrijkste architectonische voordeel is thermisch. In plaats van voorvormen te injecteren, af te koelen tot omgevingstemperatuur, op te slaan, opnieuw op te warmen en ten slotte te blazen, gebruikt de machine in één stap de resterende injectiewarmte direct voor de blaasstap. De voorvormen verlaten het injectiestation met een temperatuur van ongeveer 180 tot 200 graden Celsius, worden in de machine geconditioneerd tot de optimale blaastemperatuur van 95 tot 115 graden Celsius en worden direct, nog steeds op optimale temperatuur, naar het blaasstation getransporteerd. Geen tussentijdse koeling, geen opslag, geen herverwarming. De besparing op energie en tijd leidt tot aanzienlijke operationele voordelen.

Een ander belangrijk voordeel is het milieuaspect. Bij een machine met één stap verlaat de preform de gesloten machinebehuizing nooit tussen het smelten en het uitnemen, waardoor blootstelling aan omgevingsstof, vocht en verontreiniging door handling wordt voorkomen. Voor cleanroomtoepassingen in de Koreaanse farmaceutische industrie en de productie van hoogwaardige K-beautyproducten, waar oppervlakteverontreiniging leidt tot afwijzing door merkeigenaren, is dit gesloten proces een doorslaggevend kwaliteitsvoordeel. Tweestapsbewerkingen vereisen externe protocollen voor schone handling om gelijkwaardige kwaliteitsnormen te handhaven, wat de kosten en complexiteit verhoogt en voor de meeste contractvullers moeilijk consistent te implementeren is.
4. Energieverbruik: Tweetrapsverwarming verwarmt PET tweemaal.
Energiezuinigheid geeft duidelijk de voorkeur aan een eenstaps productieproces. Bij een tweestaps productie absorbeert de PET-voorvorm warmte-energie tijdens het spuitgieten (om van korrel naar vloeibare toestand te smelten), geeft die warmte af tijdens het afkoelen tot omgevingstemperatuur en absorbeert vervolgens opnieuw warmte-energie tijdens het opwarmen (om de voorvorm weer op blaastemperatuur te brengen). Thermodynamisch gezien wordt er dus twee keer energie verbruikt voor één afgewerkte fles: eerst om de hars te smelten en vervolgens om de afgekoelde voorvorm opnieuw op te warmen.
Bij een productieproces in één stap blijft de voorvorm op de kernstaaf gedurende het hele proces op de optimale temperatuur voor het strekblazen, door gebruik te maken van restwarmte van de injectie in plaats van afgekoelde voorvormen opnieuw te verwarmen. Een tweede verwarmingscyclus is niet nodig. De energiebesparing vertaalt zich in aanzienlijke operationele voordelen, gemeten in directe Koreaanse elektriciteitskosten. Op basis van benchmarkgegevens van Koreaanse drankenproducenten die beide architecturen gebruiken, verbruikt een productieproces in één stap ongeveer 30 tot 40 procent minder energie per 1.000 afgewerkte flessen in vergelijking met een tweestaps productieproces van dezelfde SKU's.
| Flesformaat | Tweetrapsenergie (kWh/1000) | Energie in één stap (kWh/1000) | Energiebesparing |
|---|---|---|---|
| 500 ml water | 52-58 | 32-38 | ~35% |
| 1 liter drank | 68-75 | 42-50 | ~38% |
| 150 ml cosmetica | 22-26 | 14-18 | ~35% |
| 2 liter grote drank | 95-105 | 58-68 | ~37% |
Voor een middelgrote Koreaanse drankenbottelaar die jaarlijks 20 miljoen flessen van 500 ml produceert, bedraagt de energiebesparing door de overstap van een tweestaps naar een eenstaps productieproces circa 400.000 tot 500.000 kWh per jaar. Bij de gebruikelijke Koreaanse industriële elektriciteitstarieven van 130 tot 160 KRW per kWh vertaalt dit zich in een directe besparing op de elektriciteitskosten van 52 tot 80 miljoen KRW per jaar – een aanzienlijke operationele besparing die zich gedurende de 8 tot 10 jaar van de levensduur van de apparatuur opstapelt. Bovendien verbetert het lagere energieverbruik de CO2-voetafdruk van de fabriek voor ESG-rapportage, wat steeds belangrijker wordt voor Koreaanse merkeigenaren die duurzaamheidscertificering nastreven.
5. Vergelijking van afkeuringspercentages: oppervlaktedefecten, verontreiniging, vocht
Het afkeuringspercentage verschilt aanzienlijk tussen de twee productieprocessen. Bij tweestaps productie worden voorvormen blootgesteld aan beschadigingen door hantering tijdens opslag en transport, vochtopname tijdens opslag bij kamertemperatuur en oppervlakteverontreiniging door stof en statische elektriciteit. Koreaanse fabrieken die met tweestaps productie werken, rapporteren doorgaans afkeuringspercentages van 1 tot 3 procent voor de productie van dranken, 2 tot 4 procent voor de productie van cosmetica, waar de eisen aan de oppervlaktekwaliteit strenger zijn, en tot 5 procent voor farmaceutische toepassingen, waar elke vorm van verontreiniging tot afkeuring door de regelgevende instanties leidt.
Het afkeuringspercentage bij eentrapsprocessen is consistent en aanzienlijk lager. Omdat de fles tussen het smelten en het afvoeren nooit de afgesloten machineomgeving verlaat, worden oppervlakteverontreiniging, beschadiging door transport en vochtabsorptie vrijwel volledig geëlimineerd. Koreaanse eentrapsinstallaties behalen routinematig afkeuringspercentages van minder dan 0,5 procent in alle toepassingscategorieën – een verbetering van 3 tot 6 keer ten opzichte van tweetrapssystemen. Voor de drankenproductie vertaalt dit zich in 0,5 tot 1,5 miljoen minder afgekeurde flessen per 20 miljoen geproduceerde flessen; voor de cosmetica-industrie is de verbetering commercieel gezien nog significantiever, omdat afgekeurde premiumflessen een hogere investering in materiaal en arbeid per eenheid vertegenwoordigen.
Het voordeel van een lager afkeuringspercentage vertaalt zich ook in eenvoudigere regelgeving. De Koreaanse KFDA (Korea Food and Drug Administration) stelt eisen aan de productie van farmaceutische verpakkingen, waaronder de validatie dat de productieomgeving geen besmetting introduceert. Machines met één stap voldoen van nature aan deze eis dankzij hun gesloten architectuur; machines met twee stappen vereisen expliciete cleanroomprotocollen voor de opslag en het transport van voorvormen, wat de kosten en de operationele complexiteit verhoogt. De meeste Koreaanse farmaceutische contractfabrikanten die beide architecturen evalueerden tijdens de investeringsronde van 2020-2024 kozen specifiek voor machines met één stap vanwege de vereenvoudigde regelgeving.
6. Economie van de vloeroppervlakte
De economische voordelen van de beschikbare vloeroppervlakte zijn sterk in het voordeel van een éénstaps productielijn voor Koreaanse bedrijven die hoge prijzen betalen voor commercieel vastgoed. Een complete tweestaps productielijn vereist een aparte injectielijn voor voorvormen, een opslagmagazijn voor voorvormen en een aparte naverwarm-blaasmachine – doorgaans 300 tot 500 vierkante meter totale bedrijfsruimte, inclusief materiaalbehandeling, kwaliteitscontroleposten en hulpapparatuur. Een vergelijkbare éénstaps lijn met een gelijke jaarlijkse productie past in minder dan 40 tot 50 vierkante meter, inclusief hulpapparatuur.
De besparing op vloeroppervlak vertaalt zich direct in economische voordelen voor de vastgoedmarkt. De kosten voor industriële bedrijfsruimte in Korea, met name in de regio Seoul en de grote havengebieden (Busan, Incheon), bedragen 10 tot 15 miljoen KRW per vierkante meter bij aankoop of 80.000 tot 150.000 KRW per vierkante meter per maand bij huur. Een besparing van 300 vierkante meter vloeroppervlak gedurende de operationele levensduur van 8 tot 10 jaar van de productieapparatuur vertegenwoordigt een aanzienlijke economische waarde – doorgaans gelijk aan 30 tot 50 procent van de aanschafkosten van de machine na volledige afschrijving.
Voor Koreaanse fabrieken die opereren in krappe ruimtes – zoals vaak het geval is in de industriële zones van Ansan in Gyeonggi-do, waar de beschikbare grond voor uitbreiding beperkt is – maakt de consolidatie van de vloeroppervlakte het ook mogelijk om extra productielijnen te installeren in ruimtes die anders in beslag zouden worden genomen door de opslag van voorvormen. Deze mogelijkheid tot capaciteitsuitbreiding rechtvaardigt vaak op zichzelf al de omschakeling van een tweestaps- naar een eenstapsproductieproces, los van de directe besparingen op de operationele kosten.
7. Berekening van kapitaalkosten versus operationele kosten
Een eerlijke vergelijking van de investeringskosten is essentieel om tot de juiste conclusie te komen. Een enkele ISBM-machine voor één stap brengt hogere opstartkosten met zich mee dan een ISBM-machine voor naverwarmen, waardoor sommige Koreaanse kopers de ISBM-machine aanvankelijk als de duurdere optie beschouwen. Een eerlijke vergelijking is echter tussen de ISBM-machine voor één stap en de complete tweestapsopstelling: een machine voor het injecteren van voorvormen plus een opslaginfrastructuur voor voorvormen plus een ISBM-machine voor naverwarmen plus materiaalbehandeling. Op basis van die vergelijking zijn de totale investeringskosten voor één stap doorgaans 25 tot 40 procent lager dan die van een tweestapsopstelling met dezelfde capaciteit.
| Kostencategorie | Twee stappen (complete installatie) | Eénstaps (geïntegreerd) |
|---|---|---|
| Voorvorm spuitgietmachine | $250K-$400K | Niet vereist |
| Opwarm-blaasmachine | $150K-$280K | Niet vereist |
| Geïntegreerde ISBM in één stap | — | $250K-$450K |
| Pre-prepareer de opslaginfrastructuur | $40K-$80K | Niet vereist |
| Materiaalbehandelingsapparatuur | $25K-$50K | Geïntegreerd |
| Totale kapitaalkosten | $465K-$810K | $250K-$450K |
Het verschil in operationele kosten versterkt het voordeel van de investeringskosten. Eenstapsbewerkingen verbruiken 30 tot 40 procent minder energie, hebben 60 tot 80 procent lagere afkeuringspercentages, nemen 60 tot 80 procent minder vloeroppervlak in beslag en vereisen 30 tot 40 procent minder operators voor een gelijkwaardige productie. Over een operationele levensduur van 8 tot 10 jaar bedragen deze cumulatieve besparingen doorgaans 1.800.000 tot 1.500.000 USD aan lagere totale eigendomskosten ten opzichte van een gelijkwaardige tweestapsbewerking – aanzienlijk meer dan het verschil in investeringskosten.
8. Wanneer Two-Step nog steeds zinvol is
Een tweestapsarchitectuur behoudt voordelen in specifieke productiescenario's met grote volumes, waar de kosten per eenheid van de specifieke productie van voorvormen hoger liggen dan de voordelen van een geïntegreerde cyclus bij een eenstapsarchitectuur. Door open te zijn over deze scenario's kunnen Koreaanse kopers weloverwogen beslissingen nemen over hun specifieke productiesituatie.
Het meest voorkomende scenario waarin tweestapsvervaardiging nog steeds de beste optie is, betreft de productie van megamerken dranken met een extreem hoog volume van 50 tot 80 miljoen flessen per jaar van één productvariant. Op deze schaal levert een speciale spuitgietmachine met 96 of 144 matrijzen per voorvorm lagere kosten per voorvorm op dan een eenstapsarchitectuur kan evenaren, omdat eenstapsmachines beperkt zijn tot een lager aantal matrijzen om hun compacte, geïntegreerde architectuur te behouden. Multinationale drankenproducenten die meer dan 100 miljoen eenheden per jaar per productvariant van standaard waterflessen produceren, kiezen bijvoorbeeld terecht voor tweestapsvervaardiging, omdat de kosten per voorvorm bij een productie met 144 matrijzen doorslaggevend zijn. Deze operationele schaal is zeldzaam in Korea en Oost-Azië, afgezien van een handvol contractproducenten die multinationale merken bedienen.
Een ander legitiem scenario voor een tweestapsarchitectuur is het gespecialiseerde toeleveringsmodel voor voorvormen. Sommige Koreaanse verpakkingsbedrijven exploiteren voorvorminjectie als een op zichzelf staand product en verkopen onbewerkte voorvormen aan andere fabrikanten die hun eigen blaas- en opwarmprocessen hebben. Dit gesplitste bedrijfsmodel werkt alleen in een tweestapsarchitectuur, omdat machines met een eenstapsarchitectuur geen scheidbare voorvormen produceren. Voor deze gespecialiseerde bedrijven is de tweestapsarchitectuur het kernbedrijfsmodel, geen compromis om te optimaliseren.
Een derde nichescenario betreft faciliteiten die flexibiliteit in de flessenproductie nodig hebben die de praktische beperkingen van een enkele éénstapsmachine overstijgt. Denk bijvoorbeeld aan contractvullers die honderden verschillende SKU's produceren, waarbij het onderhouden van éénstapsmatrijzen voor elke SKU onpraktisch wordt. Deze bedrijven geven soms de voorkeur aan tweestapsmachines, omdat extern aangeleverde voorvormen voor veel SKU-varianten op voorraad kunnen worden gehouden, terwijl de naverwarm-blaasmachine de uiteindelijke vormvariaties voor zijn rekening neemt.
9. Wanneer One-Step overtuigend wint (bereik van 3-30 miljoen eenheden per jaar)
Het productiebereik van 3 tot 30 miljoen eenheden per jaar per SKU omvat het overgrote deel van de Koreaanse en Oost-Aziatische verpakkingsproductie. Binnen dit bereik is de éénstapsmethode op alle economische vlakken doorslaggevend: lagere investeringskosten, lager energieverbruik, lagere afkeurpercentages, minder benodigde vloeroppervlakte en minder personeel. Voor Koreaanse drankenbottelaars, cosmeticaproducenten, farmaceutische verpakkingsbedrijven en producenten van potten voor contact met levensmiddelen die in dit volumebereik actief zijn, is er in feite geen economisch argument voor de tweestapsmethode.
Het éénstaps productieproces wint ook overtuigend op het gebied van fleskwaliteit. Het gesloten productieproces voorkomt oppervlakteverontreiniging, een probleem dat zich voordoet bij tweestaps processen. Dit resulteert in een consistent hogere oppervlaktekwaliteit, wat hogere prijzen rechtvaardigt in cosmetische en farmaceutische toepassingen. Doordat er tijdens de opslag van de voorvormen geen vocht wordt opgenomen, worden zilverstreepdefecten, die sporadisch voorkomen bij tweestaps productie, voorkomen. Voor eigenaren van Koreaanse K-beauty merken die een premium oppervlaktekwaliteit als een niet-onderhandelbare merkstandaard beschouwen, is het éénstaps productieproces feitelijk de enige optie die betrouwbaar aan deze eis voldoet.

Voor Koreaanse farmaceutische contractfabrikanten die moeten voldoen aan de KFDA-regelgeving, biedt de one-step-oplossing een vereenvoudiging van de regelgeving die de doorlopende compliancekosten aanzienlijk verlaagt. De gesloten architectuur voldoet van nature aan de KFDA-vereisten voor validatie van milieuverontreiniging, waardoor de doorlopende documentatielast voor het valideren van de reinheid van de tweestapsverwerking van preforms vervalt. Gedurende de levensduur van de apparatuur bespaart deze vereenvoudiging van de regelgeving doorgaans 20 tot 30 miljoen KRW per jaar aan compliancekosten.
10. Vergelijking van het rendement op investering (ROI) van echte Koreaanse fabrieken
Een praktijkvoorbeeld van een Koreaanse drankenbottelaar die in 2024 overstapte van een tweestaps- naar een eenstaps-proces, illustreert het werkelijke rendement op investering (ROI). De fabriek, een middelgrote regionale bottelaar in Gyeonggi-do die jaarlijks 18 miljoen flessen water van 500 ml produceert, documenteerde de volgende kostenwijzigingen in het eerste volledige jaar na de omschakeling.
| Bedrijfskostencategorie | Twee stappen (ervoor) | Eén stap (daarna) | Jaarlijkse besparingen |
|---|---|---|---|
| Elektriciteit (KRW) | 145M | 92M | 53M |
| Afgekeurd afval (KRW) | 88M | 22M | 66M |
| Operatorarbeid (KRW) | 180M | 105M | 75M |
| Vloeroppervlaktehuur (KRW) | 128M | 28M | 100M |
| Onderhoud (KRW) | 45M | 28M | 17M |
| Totale jaarlijkse operationele besparingen | — | — | 311 miljoen KRW |
Tegenover een kapitaalinvestering van circa 620 miljoen KRW voor de geïntegreerde éénstaps ISBM-machine plus hulpapparatuur, leverde de jaarlijkse besparing op de operationele kosten van 311 miljoen KRW een terugverdientijd van 2,0 jaar op. Dit is een representatief resultaat voor Koreaanse fabrieken die overstappen van tweestaps naar éénstaps processen. De typische terugverdientijd varieert van 18 tot 36 maanden, afhankelijk van de specifieke toepassing. Fabrieken in de dranken- en cosmetica-industrie hebben een snellere terugverdientijd, terwijl specialistische farmaceutische toepassingen een langere terugverdientijd hebben vanwege de lagere productievolumes.
11. De overstap maken: Waar moet je rekening mee houden?
Voor Koreaanse bedrijven die momenteel met een tweestapszuiveringssysteem werken en de overstap naar een eenstapszuiveringssysteem willen evalueren, omvat de transitieplanning vier belangrijke werkstromen die parallel lopen over een typische periode van 4 tot 6 maanden.
Machinespecificaties. Evalueer de station-count architectuur, het aantal caviteiten, de harscompatibiliteit en de vereisten voor hulpapparatuur. Kies uit onze opties. 3-Station, 4-Station, of 6-Station platforms die zijn afgestemd op uw specifieke toepassingsvereisten.
Overgang van gereedschap. Bestaande tweestaps preform-matrijzen zijn doorgaans niet direct overdraagbaar naar eenstapsmachines vanwege architectonische verschillen in de matrijsbevestigingsinterfaces. Nieuwe, voor eenstapsmachines geschikte matrijzen worden tijdens het inkoopproces ontworpen, met validatieruns op onze eigen ISBM-machines vóór verzending. op maat gemaakte ISBM-matrijs Het proces duurt 35 tot 55 werkdagen, parallel aan de levering van de machine.
Voorbereiding van de faciliteit. Machines met één bewerkingsstap vereisen een andere dimensionering van de nutsvoorzieningen dan machines met twee bewerkingsstappen. De capaciteit van het gekoelde water, de persluchttoevoer, de elektrische aansluiting en de specificaties voor de vloerbelasting moeten worden gecontroleerd en waar nodig aangepast voordat de machine arriveert. Ons engineeringteam levert 12 weken voor de geplande levering van de machine een compleet overzicht van de specificaties voor de voorbereiding van de installatie.
Operatorstraining. De bediening van een machine in één stap verschilt op een aantal belangrijke punten van die in twee stappen: een geïntegreerd besturingssysteem, een ander onderhoudsschema en een gesloten bewakingssysteem voor het productieproces. Bij elke Ever-Power-installatie in één stap is een training voor de operator in het Koreaans inbegrepen, doorgaans 3 tot 5 dagen op locatie, plus doorlopende ondersteuning op afstand gedurende de eerste 6 maanden van de productie.
12. Conclusie
Voor de Koreaanse mkb-verpakkingsproductie, die doorgaans 3 tot 30 miljoen eenheden per SKU per jaar bedraagt, biedt de ISBM-architectuur met één stap op alle economische vlakken een doorslaggevende voorsprong: lagere investeringskosten, lager energieverbruik, lagere afkeurpercentages, minder benodigde vloeroppervlakte, minder personeel en lagere overheadkosten voor naleving van regelgeving. De energiebesparing van 30 tot 40 procent, de 60 tot 80 procent lagere afkeurpercentages en de 60 tot 80 procent kleinere vloeroppervlakte resulteren in een totale eigendomskostprijs van 800.000 tot 1.500.000 USD over een operationele levensduur van 8 tot 10 jaar, vergeleken met een gelijkwaardige tweestapsarchitectuur.
Een tweestapsarchitectuur biedt alleen voordelen bij megamerken met extreem hoge volumes van meer dan 50 miljoen flessen per jaar per SKU, of bij gespecialiseerde bedrijfsmodellen voor de levering van voorvormen. Voor alle andere toepassingen in de Koreaanse en Oost-Aziatische verpakkingssector is een eenstapsarchitectuur duidelijk de juiste keuze.
Als u momenteel een tweestaps productieproces hanteert en de overstap naar een eenstaps proces overweegt, kan het Koreaanse engineeringteam van Ever-Power u begeleiden bij een complete analyse van uw faciliteit. Deze analyse omvat de verwachte besparingen op operationele kosten, de benodigde investeringen, de specificaties voor de voorbereiding van de faciliteit en het transitietijdschema. Deel uw huidige productievolume, flesspecificaties, energieverbruik en vloeroppervlakte, en wij leveren u binnen 48 uur een gedetailleerde conversieanalyse met een verwachte terugverdientijd.
Belangrijkste conclusies
- De 'one-step'-technologie is doorslaggevend voor de Koreaanse productie in het segment van 3 tot 30 miljoen flessen per jaar per productvariant – het overgrote deel van de Koreaanse verpakkingstoepassingen.
- Het energieverbruik is 30-40% lager bij een eenstapsbehandeling omdat PET slechts één keer wordt verwarmd (in plaats van twee keer zoals bij een tweestapsbehandeling).
- Het afkeuringspercentage is 60-80% lager bij een eenstaps proces dankzij een gesloten productieproces dat besmetting, vocht en schade door hantering elimineert.
- De benodigde vloeroppervlakte is bij een eentrapsinstallatie 60-80% kleiner — doorgaans minder dan 50 m² vergeleken met 300-500 m² voor een vergelijkbare tweetrapsinstallatie.
- De terugverdientijd van een typische Koreaanse installatie bij de ombouw van een tweestaps naar een eenstaps proces bedraagt 18 tot 36 maanden, gebaseerd op een analyse van de totale eigendomskosten.
- Tweestapsverwerking is alleen nog steeds voordelig bij megamerken met extreem hoge volumes (>50 miljoen flessen/jaar/SKU) of bij gespecialiseerde bedrijfsmodellen voor de levering van voorvormen.
Klaar om One-Step Conversion te evalueren?
Deel uw huidige productievolume, flesspecificaties, energieverbruik en vloeroppervlakte. Ons Koreaanse engineeringteam levert binnen 48 uur een gedetailleerde conversieanalyse met een verwachte terugverdientijd.
Editor: Cxm



