Επιλογή Σελίδας

HGA.ES-6C76 Μηχανή χύτευσης μπουκαλιών με φυτοφάρμακα και ποτά

HGA.ES-6C76 — Μηχανή χύτευσης με εμφύσηση 6 κοιλοτήτων για φιάλες PET στενού σώματος μεγάλου όγκου για νερό, ποτά, φυτοφάρμακα και χημικά έως 700 ml. 7.200 bph, μέγιστο σώμα 68 mm, λαιμός 38 mm. 5.450 x 2.150 x 2.320 mm, 5.500 kg. CE + ISO 9001:2015.

Κωδικός προϊόντος: 62b6ac36ad5d Κατηγορία:

HGA.ES-6C76 Μηχανή χύτευσης μπουκαλιών στενού σώματος με 6 κοιλότητες και χωρητικότητα 7.200 bph

6-Κοιλότητα · Βήμα 76 mm · Εξαιρετικά Υψηλός Όγκος

HGA.ES-6C76

6 κοιλότητες · βήμα 76 mm · 7.200 bph · PET στενού σώματος

7,200
βήχας
6
Κοιλότητες
68 χιλιοστά
Μέγιστο Σώμα
700 ml
Μέγιστος όγκος

7,200
βήχας
6
Κοιλότητες
68 χιλιοστά
Μέγιστο Σώμα
76 χιλιοστά
Πίσσα

Επισκόπηση προϊόντος

6-Κοιλότητα Βήμα 76 mm — 7.200 bph · Υπερυψηλού Όγκου Στενό Σώμα

Ο HGA.ES-6C76 είναι μια μηχανή χύτευσης με εμφύσηση 6 κοιλοτήτων με βήμα 76 mm — το ίδιο βήμα με το 4C76, κλιμακωμένο σε έξι ταυτόχρονες κοιλότητες. Παράγει φιάλες PET στενού σώματος έως Διάμετρος σώματος 68 mm, Διάμετρος λαιμού 38 mm, και Όγκος 700 ml στο 7.200 bphΑυτή είναι η υψηλότερη απόδοση από οποιαδήποτε μηχανή βήματος 76 mm της σειράς — 50% περισσότερο από την 4C76 στην ίδια μορφή φιάλης στενού σώματος.

Η οροφή λαιμού των 38 mm είναι στενότερη από την οροφή των 48 mm της 4C76, αντανακλώντας τους περιορισμούς στην απόσταση μεταξύ των κοιλοτήτων, οι οποίοι είναι έξι κοιλότητες σε βήμα 76 mm. Ο λαιμός των 38 mm καλύπτει τα τυπικά φινιρίσματα λαιμού PCO 1881 και PCO 1810 που χρησιμοποιούνται στις μεγαλύτερες ποσότητες νερού και φιαλών αναψυκτικού των 500 ml παγκοσμίως. Για μάρκες νερού εθνικής κλίμακας, μεγάλους παραγωγούς αναψυκτικών αναψυκτικού και κατασκευαστές αγροχημικών που απαιτούν την υψηλότερη διαθέσιμη απόδοση στενού σώματος από ένα μόνο μηχάνημα, το 6C76 παρέχει απόδοση που διαφορετικά θα απαιτούσε πολλαπλά μηχανήματα χαμηλότερης κοιλότητας.

Η βάση προπλάσματος 130 θέσεων — η μεγαλύτερη στην γκάμα των 6 κοιλοτήτων — μπορεί να επεξεργαστεί έξι ταυτόχρονες ροές προπλάσματος σε βήμα 76 mm. Με διαστάσεις 5.450 x 2.150 x 2.320 mm και βάρος 5.500 kg, η 6C76 είναι συμπαγής για απόδοση 7.200 bph. Ισχύουν τα πρότυπα CE + ISO 9001:2015. Οι δοκιμές αποδοχής έξι θέσεων από το εργοστάσιο καλύπτουν όλες τις κοιλότητες πριν από την αποστολή.

HGA.ES-6C76 Μηχανή εξαιρετικά υψηλού όγκου με 6 κοιλότητες και βήμα 76 mm

7.200 bph
6-Κοιλότητα
68 / 38 χιλ.
Σώμα / Λαιμός

Φιάλες PET στενού σώματος μεγάλου όγκου στα 7.200 bph στο HGA.ES-6C76

Τεχνικές προδιαγραφές

HGA.ES-6C76 — Πλήρης πίνακας παραμέτρων

Διαμόρφωση χύτευσης
Σύσφιξη 100 χιλιοστά
Απόσταση ανοιχτού καλουπιού 300 χιλ.
Απόσταση κοντά σε μούχλα 200 χιλ.
Διατάσεις 350 χιλ.
Ανοιχτή απόσταση κάτω καλουπιού 50 χιλιοστά
Βήμα κοιλότητας 76 χιλιοστά
Χωρητικότητα θήκης προπλάσματος 130 θέσεις
Αριθμός κοιλοτήτων 6
Προδιαγραφές κοντέινερ
Μέγιστος όγκος δοχείου 700 ml
Μέγιστη διάμετρος λαιμού 38 χιλιοστά
Μέγιστη διάμετρος σώματος δοχείου 68 χιλιοστά
Μέγιστο ύψος κοντέινερ 250 – 330 χιλ.
Συμβατά υλικά ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΟ ΖΩΟ
Θεωρητική Απόδοση 7.200 bph
Ηλεκτρικό Σύστημα
Μέγιστη ισχύς θέρμανσης 62,5 KW
Τυπική ισχύς θέρμανσης λειτουργίας 26 KW
Σύστημα αέρα
Χαμηλή πίεση λειτουργίας 7 kg/cm²
Κατανάλωση αέρα χαμηλής πίεσης 900 λίτρα/λεπτό
Πίεση φυσήματος 35 kg/cm²
Κατανάλωση αέρα υψηλής πίεσης 5.800 λίτρα/λεπτό
Ψύξη νερού
Πίεση λειτουργίας 5 – 6 kg/cm²
Θερμοκρασία 8 – 12 °C
Ρυθμός ροής 40 λίτρα/λεπτό
Διαστάσεις μηχανής
Μέγεθος (Μ x Π x Υ) 5.450 x 2.150 x 2.320 χιλ.
Βάρος 5.500 κιλά
Σημείωμα: 5.800 L/min στα 35 kg/cm² για 6 ταυτόχρονους κύκλους φυσήματος. Μέγιστος λαιμός 38 mm — επιβεβαιώστε τις προδιαγραφές κλεισίματος πριν παραγγείλετε εργαλεία.

Πηγή: Φύλλο προδιαγραφών HGA της Ever-Power. Επιβεβαιώστε τη γεωμετρία του δοχείου με την Ever-Power πριν από την παραγγελία εργαλείων.

Εφαρμογές

7.200 bph — Όπου ο περιορισμός είναι ο όγκος στενού σώματος ενός μηχανήματος

Το 6C76 γεφυρώνει το χάσμα μεταξύ των εγκαταστάσεων πολλαπλών μηχανημάτων 4 κοιλοτήτων και της πραγματικής παραγωγής μεγάλου όγκου με μία μόνο μηχανή. Έξι φιάλες ανά κύκλο σε βήμα 76 mm — κατάλληλο για περιβάλλοντα παραγωγής φιαλών στενού σώματος με τη μεγαλύτερη ζήτηση.

💧
Νερό & Ποτά
500 ml νερό — Βιομηχανική κλίμακα

Τυπικό μεταλλικό νερό PET 500 ml χωρητικότητας 7.200 bph σε βιομηχανική κλίμακα παραγωγής. Κατάλληλο για μεγάλες εθνικές μάρκες νερού με υψηλές ημερήσιες απαιτήσεις όγκου γραμμής πλήρωσης που ένα μηχάνημα 4 κοιλοτήτων δεν μπορεί να καλύψει από μία μόνο εγκατάσταση.

🍺
Νερό & Ποτά
Ανθρακούχα Αναψυκτικά & Ποτά — Μεγάλος Όγκος

250–700 ml ανθρακούχο αναψυκτικό στενής αύρας και ανθρακούχο νερό στα 7.200 bph. Ο λαιμός PCO 38 mm καλύπτει το τυπικό κλείσιμο που χρησιμοποιείται σε μορφές ανθρακούχων ποτών στενής αύρας στις αγορές της Κορέας και της Νοτιοανατολικής Ασίας.

🌿
Φυτοφάρμακα & Χημικά
Φυτοφάρμακο — Όγκος αιχμής

Φιάλες ψεκασμού φυτοφαρμάκων στενού σώματος 250–500 ml στα 7.200 bph για τα περιβάλλοντα παραγωγής αγροχημικών με τον υψηλότερο όγκο. Έξι κοιλότητες ανά κύκλο καλύπτουν τις απαιτήσεις παραγωγής γεωργικών χημικών προϊόντων κατά την περίοδο αιχμής.

🔬
Φυτοφάρμακα & Χημικά
Φιάλες αντιδραστηρίων και δειγμάτων

Φιάλες εργαστηριακών αντιδραστηρίων και χημικών δειγμάτων 100–500 ml σε μεγάλο όγκο για φαρμακευτικές, εργαστηριακές και αναλυτικές αλυσίδες εφοδιασμού που απαιτούν μεγάλες ποσότητες παρτίδων.

💧
Νερό & Ποτά
Συσκευασία βάσει Συμβολαίου — Γραμμές Πολλαπλών SKU

Οι συμβασιούχοι συσκευαστές που χρησιμοποιούν πολλαπλά SKU στενής ατράκτου για πολλαπλούς πελάτες επωφελούνται από την απόδοση των 7.200 bph — καλύπτοντας μεγαλύτερους όγκους πελατών ανά βάρδια χωρίς πρόσθετα μηχανήματα στον χώρο παραγωγής.

⚙️
Φυτοφάρμακα & Χημικά
Βιομηχανικά Χημικά — Εθνική Προμήθεια

Φιάλες στενού σώματος βιομηχανικού διαλύτη, κόλλας και συμπυκνώματος καθαρισμού στα 7.200 bph για εθνικά δίκτυα διανομής χημικών προϊόντων όπου η ογκομετρική απόδοση είναι ο κύριος περιορισμός παραγωγής.

Παραγωγή φιαλών PET στενού σώματος στα 7.200 bph στο HGA.ES-6C76

4C76 έναντι 6C76

Ίδιο βήμα — 50% Περισσότερη έξοδος

HGA.ES-4C76
4.800 bph
76 mm · 4 κοιλότητες · Λαιμός 48 mm · 3.290 x 1.850 mm · 3.500 kg
  • Χαμηλότερη απόδοση — κατάλληλο για γραμμές μεσαίου-υψηλού όγκου
  • Ευρύτερος λαιμός 48 mm — περισσότερες επιλογές κλεισίματος
  • Ελαφρύτερο, μικρότερο, με χαμηλότερες απαιτήσεις χρήσης
HGA.ES-6C76 ★ Αυτό το μοντέλο
7.200 bph
76 mm · 6 κοιλότητες · λαιμός 38 mm · 5.450 x 2.150 mm · 5.500 kg
  • 50% περισσότερη απόδοση από το ίδιο βήμα — 7.200 bph
  • Ένα μηχάνημα αντικαθιστά μονάδες 1,5× 4C76
  • Ταιριάζει σε γραμμές νερού και ποτών εθνικής κλίμακας

Σημείωση: Το 6C76 χρησιμοποιεί στενότερο λαιμό 38 mm σε σύγκριση με τα 48 mm του 4C76. Βεβαιωθείτε ότι οι προδιαγραφές του κλεισίματος ταιριάζουν στα 38 mm πριν επιλέξετε το 6C76. Εάν το κλείσιμό σας απαιτεί λαιμό 48 mm, το 4C76 είναι η σωστή διαμόρφωση.

Εργαστήριο παραγωγής Ever-Power, κατασκευή μηχανών χύτευσης με εμφύσηση

Κριτικές πελατών

Τι λένε οι πελάτες

Μονάδα παραγωγής επωνυμίας νερού σε εθνική κλίμακα με HGA.ES-6C76
★★★★★

«Αντικαταστήσαμε δύο μηχανήματα 4C76 με ένα 6C76. 7.200 bph από ένα μηχάνημα έναντι 9.600 bph από δύο — αλλά με έναν χειριστή, μία εγκατάσταση κοινής ωφέλειας και σημαντικά μικρότερη επιφάνεια δαπέδου. Ο λαιμός PCO 38 mm δεν αποτελούσε πρόβλημα για το κλείσιμο της φιάλης νερού των 500 ml. Οι δοκιμές αποδοχής έξι θέσεων επιβεβαίωσαν τη συνοχή μεταξύ των κοιλοτήτων πριν από την αποστολή. Η θήκη 130 θέσεων είναι ο κύριος λόγος για τον οποίο οι αριθμοί μεταξύ των κοιλοτήτων είναι τόσο συνεπείς.»

Διευθυντής Παραγωγής, Εθνική Μάρκα Νερού — Κορέα
Επαληθευμένο · Λειτουργεί από το 1ο τρίμηνο του 2023

HGA.ES-6C76

★★★★★

«Φιάλες ανθρακούχου αναψυκτικού των 300 ml και 500 ml για εθνική λιανική διανομή — πολύ μεγάλοι όγκοι ανά βάρδια. Το 6C76 μας δίνει 7.200 bph από μία μηχανή, η οποία καλύπτει πλήρως την ταχύτητα της γραμμής πλήρωσης στην μέγιστη παραγωγή. Το κλείσιμο χρησιμοποιεί τυπικό PCO 28 mm, επομένως η οροφή λαιμού 38 mm δεν αποτελούσε περιορισμό. Η ομοιομορφία έξι κοιλοτήτων σε όλες τις θέσεις επαληθεύτηκε κατά την αποδοχή από το εργοστάσιο.»

Διευθυντής Λειτουργιών, Εθνική Εμπορική Μάρκας Αναψυκτικών με Αναψυκτικό — Ινδονησία
Επαληθευμένο · Λειτουργεί από το τρίτο τρίμηνο του 2022

HGA.ES-6C76

★★★★☆

«Φιάλες ψεκασμού φυτοφαρμάκων των 250 ml και 500 ml για την παραγωγή αγροχημικών προϊόντων αιχμής. 7.200 bph καλύπτουν τις πιο πολυάσχολες εβδομάδες παραγωγής μας από ένα μηχάνημα. Σημαντική σημείωση για όποιον σχεδιάζει κάτι τέτοιο: ο λαιμός των 38 mm είναι ένας αυστηρός περιορισμός — ελέγξτε τις προδιαγραφές κλεισίματος πριν παραγγείλετε εργαλεία. Η αντλία ψεκασμού μας ήταν 36 mm, οπότε ταίριαζε, αλλά αν χρειαζόμασταν 40 mm, θα χρειαζόμασταν την 4C76.»

Διευθυντής Εργοστασίου, Συσκευασία Αγροχημικών — Βιετνάμ
Επαληθευμένο · Λειτουργεί από το δεύτερο τρίμηνο του 2023

HGA.ES-6C76

Συχνές ερωτήσεις

Συχνές ερωτήσεις

Γιατί ο μέγιστος λαιμός στο 6C76 (38 mm) είναι στενότερος από αυτόν του 4C76 (48 mm);

Έξι κοιλότητες σε βήμα 76 mm δημιουργούν μια πιο σφιχτή γεωμετρία σταθμού εμφύσησης σε σχέση με τέσσερις κοιλότητες στο ίδιο βήμα. Ο διαθέσιμος χώρος ανά κοιλότητα στον σταθμό εμφύσησης μειώνεται, γεγονός που περιορίζει τη μέγιστη διάμετρο προπλάσματος λαιμού που μπορεί να περάσει μεταξύ των κοιλοτήτων χωρίς παρεμβολές. Τα 38 mm είναι ο μέγιστος λαιμός που διατηρεί ασφαλή απόσταση και στις έξι θέσεις σε βήμα 76 mm. Εάν το κλείσιμό σας απαιτεί λαιμό άνω των 38 mm, το 4C76 (λαιμός 48 mm, 4.800 bph) είναι η σωστή διαμόρφωση βήματος 76 mm.

Πότε πρέπει να επιλέξω την 6C76 αντί για δύο μηχανήματα 4C76;

Δύο μηχανήματα 4C76 με 9.600 bph συνολικά έχουν 33% περισσότερη απόδοση από ένα 6C76 με 7.200 bph — αλλά με κόστος δύο θέσεων χειριστή ανά βάρδια, δύο ξεχωριστές συνδέσεις κοινής ωφέλειας, δύο διεπαφές ελέγχου και περίπου διπλάσια επιφάνεια δαπέδου. Για λειτουργίες όπου τα 7.200 bph είναι επαρκή και η απλότητα λειτουργίας έχει σημασία, ένα 6C76 είναι η πιο αποτελεσματική διαμόρφωση. Για λειτουργίες όπου τα 9.600 bph είναι απαίτηση της εταιρείας, δύο μηχανήματα 4C76 είναι η σωστή προσέγγιση.

Τι σημαίνει για την ποιότητα παραγωγής ο κάτοχος προμορφώματος 130 θέσεων;

Η βάση στήριξης 130 θέσεων παρέχει τον μεγαλύτερο χρόνο παραμονής για την προετοιμασία του προπλάσματος στις μηχανές βήματος 76 mm της σειράς — 130 θέσεις διαιρούμενες με 6 κοιλότητες σημαίνει ότι κάθε προπλάσμα διέρχεται από περίπου 21,7 θέσεις βάσης πριν φτάσει στον σταθμό εμφύσησης. Αυτός ο παρατεταμένος χρόνος προετοιμασίας με υπέρυθρη ακτινοβολία επιτρέπει στο θερμικό προφίλ να σταθεροποιηθεί πλήρως και στις έξι ροές προπλάσματος πριν από κάθε κύκλο εμφύσησης, συμβάλλοντας στη συνέπεια του βάρους μεταξύ των κοιλοτήτων και του πάχους τοιχώματος που μετρήθηκε στις δοκιμές αποδοχής στο εργοστάσιο.

Σχετικά προϊόντα

Άλλα μοντέλα της σειράς

Μηχανή HGA.ES-4C76 4 κοιλοτήτων με βήμα 76 mm

Ίδιος τόνος — 4 κοιλότητες, φαρδύτερος λαιμός
HGA.ES-4C76 · 4.800 bph · Λαιμός 48 mm

4 κοιλότητες στο ίδιο βήμα — λαιμός 48 mm και 4.800 bph. Επιλέξτε όταν το κλείσιμό σας απαιτεί λαιμό φαρδύτερο από 38 mm.

Προβολή λεπτομερειών →

HGA.ES-8C76 Μηχανή εξαιρετικά υψηλού όγκου 8 κοιλοτήτων

Ίδιο βήμα — 8 κοιλοτήτων, υψηλότερη απόδοση
HGA.ES-8C76 · 9.200 bph · Σώμα 68 mm

8 κοιλοτήτων στο ίδιο βήμα 76 mm — 9.200 bph. Η μηχανή υψηλότερης απόδοσης της σειράς για την παραγωγή φιαλών PET στενού σώματος.

Προβολή λεπτομερειών →

Ξεκινήστε

Ζητήστε προσφορά για HGA.ES-6C76

Στείλτε μας τις προδιαγραφές της φιάλης σας — διάμετρος σώματος, διάμετρος λαιμού, ύψος, όγκος και απαιτούμενη απόδοση ανά βάρδια — και οι μηχανικοί μας θα επιβεβαιώσουν τη σκοπιμότητα και θα σας απαντήσουν εντός 2 εργάσιμων ημερών.

Επιπλέον πληροφορίες

Συντάκτης